Rehabilitacja po ciężkiej operacji

Rehabilitacja po operacji

Sytuacje takie jak wypadek samochodowy, skakanie do wody na głowę, upadki motorowe, rowerowe, upadki podczas jazdy na wrotkach, deskorolce powodują, iż może skończyć się to poważną operacją. Nie zawsze po operacji przy poważnych urazach dochodzi się do dawnej sprawności.

Kolejnym etapem powrotu do poprawy kondycji i sprawności jest rehabilitacja, którą możemy odbywać w ramach NFZ w warunkach ambulatoryjnych oddziału dziennego albo domowych. Udzielane są w określonych warunkach i zakresie zgodnie z przepisami.

Jeśli zabiegi w ramach NFZ nie spełniają swojej roli należy zwrócić się do prywatnej lecznicy rehabilitacyjnej, gdzie usuwane będą nieprawidłowości neurologiczne, ortopedyczne, genetyczne przy pomocy ćwiczeń. Ćwiczenia te wykonywane są różnymi metodami z nazwami ich można zapoznać się na stronie internetowej lecznicy.

Zanim przystąpimy do ćwiczeń pracownicy lecznicy przeprowadzają badania kwalifikujące do wykonywania danej aktywności w przypadku sportowców. W przypadku ćwiczeń z dziedziny ortopedii lekarz przeprowadza najpierw wywiad i zapoznaje się z dokumentacją medyczną.

Wybierając klinikę rehabilitacyjną należy zwrócić uwagę nie tylko na wykształcenie lekarzy i ich tytuły, ale też na to czy posiadają udokumentowane Certyfikaty, Zaświadczenia z odbytych kursów, szkoleń i innych uprawnień.